Komerční článek

Měsíční analýza zlata za listopad 2018

Listopad byl pro obchodníky se zlatem těžkým měsícem, jelikož ceny byly i nadále ve znamení bočního trendu, což odpovídá současnému ekonomickému cyklu USA. Historicky vzrůstající sazby nevytvářejí pro žlutý kov protivítr. Ale v tomto případě došlo ke zvýšení sazeb pouze v USA, zatímco ve většině rozvinutého světa byla měnová politika přijatelnější. Vzhledem k tomu, že Fed v prosinci pravděpodobně zvýší sazby a chystá se v roce 2019 pokračovat v neutrálním pohybu bilance, bude přiblížení se cen zlata směrem k rostoucímu americkému dolaru obtížné.

 

Federální rezervní systém se zaměřuje na neutrální sazby

Dva z vrcholných úředníků Federálního rezervního systému uvedli ve svých projevech, že Fed byl závislý na datech. Fed se také snaží normalizovat úrokové sazby a zvýšit sazby na neutrální úroveň. Projev předsedy Fedu Powela byl po úterním komentáři místopředsedy Clarida v New Yorku neutrální. Oba oficiální komentáře představitelů Fedu byly velmi centristické. Claridův projev byl oproti předchozím projevům o cenách zlata agresivnější. Uvedl, že postupné zvyšování sazeb je voláním po neutrální politice, které je závislé na datech. Clarida také řekl, že Fed bude ostražitý a bude se držet napřed, pokud inflace začne růst.

 

Na druhé straně Powell posílil riziková aktiva. Ceny zlata byly pod tlakem. Powell uvedl, že sazby byly těsně pod neutrálním rozmezím a vedly některé investory k domněnce, že by vzhledem k současné míře inflace neměly růst. Powell uvedl, že postupné zvyšování sazeb je navrženo tak, aby došlo k vyvážení stávajícího rizika mezi inflací a růstem. Že neexistuje předem nastavená cesta měnové politiky a úroveň úrokových sazeb bude diktována ekonomickými údaji. Korporátní dluh vůči HDP je v současnosti po desetiletí ekonomického rozmachu na správné míře. Powell se domnívá, že rizika spojená s poklesem v důsledku nadměrných investic jsou při současných úrovních nízká. Ceny aktiv se mu nezdají být nadhodnocené.

 

Zlato má přítele v prezidentovi Trumpovi

Spojencem spekulantů se zlatem je americký prezident Donald J. Trump. Trumpova představa je, že Fed složí ruce do klína a nechá americkou ekonomiku uhánět vpřed. I když prezident prohlašuje, že Fed je nezávislý, není, stejně jako ostatní prezidenti před ním, imunní vůči zpomalení ekonomiky. Na konci listopadu pokračoval prezident v kritice Federálního rezervního systému.

 

Fed trhům nenaznačil, že má v úmyslu zpomalit normalizaci měnové politiky. Přístup trhů vůči Fedu je tak i nadále umírněný. V současné době jsou na termínovém trhu v roce 2019 2 zvýšení sazeb, ve srovnání s Fedem, jehož graf čítá 4 zvýšení.  

 Zlato analýza 2018

 

Během listopadu se ceny zlata obchodovaly ve znamení bočního trendu, omezené rezistencí téměř u 20denního klouzavého průměru a se vzestupnou trendovou křivkou, které se blíží téměř k 1 200. Spodní hranice dlouhodobějšího rozmezí se pohybuje někde u 1 055 a horní u $1 385.

 

Pro více informací navštivte makléře iFOREX


© Aktuální cena zlata dnes

Kontaktinfo@aktualnicenazlata.eu

Facebook

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

TOPlist