Kurz zlata v korunách – dnes aktuální grafy včetně závislosti na dolaru

Na tomto webu prezentujeme kurzy zlata k české koruně. Je to pro naše myšlení zvyklé na národní měnu mnohem jednodušší. Zlato se ovšem obchoduje především v dolarech, proto se nejčastěji jeho oficiální kurz prezentuje k dolaru.  My až pak následně přepočítáváme hodnoty z amerických dolarů a trójských uncí do gramů a českých korun. Naše grafy jsou tak odvozené ze světové ceny zlata a jsou zkreslené pohybem měn. Pro nás Čechy je to jednodušší na chápání, nicméně si musíme uvědomit, že ve chvíli, kdy obchodujeme se zlatem v korunách, neinvestujeme pouze do zlata, ale ve stejný okamžik vsázíme i na kurz dolaru ke koruně. Zlato se totiž nemusí hnout ani o cent, ale v momentě, kdy česká koruna oslabí vůči dolaru, přesto za stejný objem zlata obdržíme lepší korunový kurz zlata.

Naopak se sílící korunou a oslabeným dolarem se může stát, že v naší měně bude klesat, ačkoliv světový kurz zlata lehce poroste. Proto doporučujeme neustále sledovat nejen kurzy zlata ke koruně, ale i kurzy měn.

 

 

Aktuální kurz zlata

Následující graf vyjadřuje kurzy zlata za poslední měsíc v relaci ke kurzu dolaru ke koruně. Další graf pak ukazuje vývoj ceny zlata v korunách a zároveň v dolarech. Můžete si zde všimnout ovlivňování kurzu zlata pohybem měn.

 

Cena zlata a kurz dolaru - měsíc

 

Cena zlata v dolarech za unci a v korunách za gram - měsíc

   

Investování do zlata v dolarech

Poněkud jednodušší situaci má ten, kdo investuje do zlata v dolarech. Místo odhadování dvou proměnných stačí odhadovat pouze jednu. V českých podmínkách je to ale poněkud problematické. V podstatě se musíte omezit na obchodování na internetu. Investiční zlato je totiž pro maloodběratele komplikované nakupovat v dolarech. Při jeho prodeji v Čechách bude opět důležitý kurz investičního zlata v korunách, ledaže byste žili v USA. Jistým vodítkem je soustředit se na cenu zlata v USD a před prodejem si počíhat na lepší kurz dolaru. To ale zase může trvat a zlato může mezi tím oslabit. Je to začarovaný kruh.

Kdy nakupovat a kdy prodávat

Kurzu zlata v korunách se daří, když je dolar silný a naše měna slabá. Proto je výhodné sledovat plány České národní banky na regulaci měny. V momentě, kdy ČNB oznamuje, že bude korunu regulovat směrem dolů, zlato bude držet nebo se zhodnocovat. V momentě ČNB oznámí konec regulace a bude se předpokládat nárůst kurzu české koruny (např. USD pod 20Kč), bude dobré se zlata včas zbavit.

 

Vývoj kurzu zlata v dlouhodobých grafech

Aby bylo ještě lépe vidět, v jakém vztahu jsou kurzy zlata a koruny k dolaru, přikládáme ještě dlouhodobější grafy kurzu zlata.

4 roky kurzů zlata v grafu

 

Zlato v Kč i v USD v jednom grafu - kurzy zlata za poslední 4 roky

 

 

Zajímavé by bylo vytvořit i graf kurzů zlata v korunách a v dolarech, nicméně by vyjadřoval v podstatě tutéž informaci. Pravděpodobně tento graf brzy vytvoříme pro doplnění a lepší vizualizaci celé situace.

 

 


© Aktuální cena zlata dnes

Kontaktinfo@aktualnicenazlata.eu

Facebook

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

TOPlist